İstenmeyen Vücut Tüylerinden Kurtulma Yöntemleri

İstenmeyen vücut tüylerinden kurtulma isteği hem erkeklerde , hem kadınlarda mevcuttur.Jiletle traş etmek bu konuda ki en geleneksel yöntemdir ama en kötü seçenektir çünkü hem kıllar çok çabuk geri döner hem de jilet ile vücudun çoğu bölgesine ulaşmak mümkün olmaz.Bu sebeple istenmeyen kıllardqan kurtulmak konusunda bir çok alternatif yöntem geliştirilmiştir.

Depilatör olarak adlandırılan krem ve losyonlar istenmeyen kıllardan kurtulma metodların bir tanesidir. Depilatörler içerdikleri kimyasallar örneğin thioglikolik asit içerir ve bu madde yardımı ile istenmeyen kılları çözerek yok eder.Eğer kişinin hassas bir cildi yok ise bu yöntem jilete göre avantaj sağlar ve jiletle traş kadar uzun süre devam eder.

Ağda ise hem jilete hem depilatörlere göre daha uzun süre temizlik sağlar çünkü kılları deri yüzeyinden değil kıl kökünden itibaren temizler.Bu sebeple bu metodla istenmeyen kıllardan dört ila sekiz haftalığına kurtulunmuş olunur.Ağda ile vücut kılı temizliği aynı zamanda cildi yumuşak tutar ve yeniden çıkan kıllar düzenli çıkar.

Elektroliz yöntemi : Bu istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemi kalıcı olarak tanıtılmaktadır.Bu yöntemle elektrik yüklü bir iğne yardımı ile saç foliküllerine elektrik verilir ve saç üreten hücre öldürülür.Bu metod her zaman kalıcı olmaz , bazı durumlarda yeni saç üretim hücreleri ölü hücrelerinin yerine geçer.

Laser Epilasyon bütün bu yöntemler içinde en kalıcı sonucu veren istenmeyen kıllardan kurtulma yöntemidir ama aynı oranda da diğer yöntemlere göre daha pahalıdır.Bu metodla ise kıl folikülleri tamamen laser yardımı ile yokedilir ve kalıcı bir temizlik sağlanmış olur. 

Bu yazı Epilasyon Yöntemleri kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

İstenmeyen Vücut Tüylerinden Kurtulma Yöntemleri için 1 cevap

  1. hayrettin der ki:

    walla iyi diyorsun da vucudumda 18 yaşına kadar kıl yoktu şimdi 28 yaşında yım vucudumun her yeri kılla kaplamış omuzlarım falan insan kendini maymun gibi hissediyor kısa kol penyeler gişyemiyorum LÜTFEN BANA BUNLARDA KURTULACAGIM KESİN BİR KIREM YADA İLAÇ YAZAMAZMISINIZ….CVP

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir